Slavnostní zahájení

Slavnostní zahájení

nový rok jsme zahájili technicky nejnáročnější akcí v historii naší agentury, zároveň jsme zde poprvé použili zbrusu nový PA systém Adamson E12

V letošním roce se západočeská metropole spolu s belgickým Monsem stala nositelem prestižního titulu Evropské hlavní měto kultury 2015. Po mnohaletých přípravách přišlo očekávané oficální slavností zahájení ve velkém stylu, které odstartovalo rok plný evropské kultury v Plzni.

Umělecký ředitel Petr Forman pro tuto první a zároveň nejdůležitější akci roku zvolil netradiční směs koncertů, videomappingu, nového cirkusu a mnoha divadelních prvků přímo na náměstí Republiky. Hodinové show předcházely organizované průvody, které na náměstí a do okolních ulic přivedly desetitisíce diváků. 

V naší technické produkci vyrostlo šedesátimetrové molo s trampolínami, HD zastřešení s koncertním osvětlením a podiem použitým z části večera jako projekční stěna. Postarali jsme se také o mnoho pódiových instalací pro VIP tribuny a podesty, konstrukci pro projektory, speciální efekty či nasvětlení mola, kostela a dalších míst včetlně lana pro akrobata Davida Dimitriho, který po něm přešel celé náměstí ve výšce více než padesáti metrů. 

Samostatnou kapitolou bylo složité zvukové řešení složené ze tří hlavních PA systémů (premiéra zbrusu nového systému Adamson E12 s aktuálně nejlepšímy subbasy na trhu Adamson E219 v české produkci) a sedmi prostorových nazvučení kolem náměstí (Adamson Spektrix stack). Všechny systémy byly propojené a ovládané systémem Dante s Lake processingem pomocí optického vedení. Unikatní ozvučení umožnilo kromě standardního odbavení koncertů prezentaci na míru připravené komponované skadby Marka Ivanoviče doplněné o živé muzikanty v oknech náměstí. 

Fotografie a videa

Podobné projekty