Technika

ozvučení a sound design

Od našich začátků partnersky spolupracujeme s kanadskou značkou profesionálních reproboxů Adamson systems engineering, patřící ke světové špičce mezi výrobci touringových systémů. 

Disponujeme 15-palcovým line array systémem s technologií CoLinear module a moderním Autolock Riggingem ADAMSON ENERGIA E15 (24).  Ten by se v kombinaci s  s nejúčinnějšími subwoofery ve své třídě na trhu E219 dal považovat jako nejvýkonnější line-array systém na českém, možná i evropském trhu. Tímto systémem byl ozvučený i stadionový koncert Kryštof 2017 pro 40.000 lidí. 

Samozřejmě mimo tento velkokapacitní systém používáme jeho menší 12-palcovou verzi ADAMSON ENERGIA E12 (24) a kompaktní systém S10 (24) . Vše odbavují zesilovače LABGRUPPEN PLM s integrovaným processingem LAKE, ovládaným a odbaveným také pomocí protokolu DANTE.

Mimo nové systémy nám zůstává v portfoliu původní Adamson SPEKTRIX (24) a výkonný long-throw system Y10 s extra silnými subwoofery T21. Díky širokému portfoliu jsme schopni z vlastních zdrojů ozvučit největší domácí haly včetně 02 arény a open air festivaly v té nejvyšší kvalitě s dokonalým pokrytím. Každé realizaci věnujeme vlastní přípravu a vytváříme detailní sound design prostřednictvím certifikovaného softwaru Blueprint. O finální kalibraci a nastavení systému se starají certifikovaní zvukaři s měřícími produkty SMAART

A protože dokolaný systém s dokonalým procesingem a zesilovači by nebyl dokonalý bez špičkového FOH pultu, pořídili jsme si dle našeho názoru nejlepší dostupné FOH pulty AVID S6L  (32D / 192 engine) a Yamaha PM7 rivage. Jako další FOH i MON pulty využíváme dalšé digitální konzole Yamaha (CL5 M7CL48-ES, M7CL), digitální pulty legendárního výrobce  Midas (PRO3, PRO6). Mimo těchto základních prvků disponujeme standardním příslušenstvím jako mikrofony (DPA, Bayer Dynamic, Shure, Audix, Sennheiser), monitory (32x Adamson M15 a 8x Adamson M12) a DJ vybavením Pioneer.

Systém ADAMSON využívají světoví interpreti jako David Guetta, Linkin Park, One Direction, Ricky Martin, Beyonce, Imagine Dragons a najdete ho v portfoliu těch největších evropských společností - např. PRG. Na domácí scéně naše ozvučení dlouhodobě používají např. kapely Kryštof a Horkýže Slíže, festivaly Český Majáles, SázavaFest, Trnkobraní, České Hrady, Rock for People, Kryštof Kemp a mnoho dalších projektů.

 • title
 • title
 • title

ground support, zastřešení

V roce 2014 jsme rozšířili naše GS vybavení o HEAVY-DUTY & SUPER-BEAM trussing, díky kterému nyní disponujeme jednou z největších a nejbezpečnějších střech v ČR. Základní rozměr zastřešení nabízí až 13m výšku nohou GS, zakrytou plochu 22m x 16m / 19m x 16m16m x 12m / 12 x 12m s mnohatunovou nosností a možnost rozšíření o PA a video wings až na 45m pohledovou šířku. Pro kotvení a vyvázání používáme pouze k tomu určené prvky (ocelová lana, řetězy). K zastřešení máme platný statický posudek a disponujeme samozřejmě kompletní podiovým systémem - NivTec flexibel.   

Pro menší venkovní akce vlastníme zastřešení s originálními konstrukcemi a spojovacími díly ALUR SOLUTIONS v rozměru 13m x 10m s výškou věží 8 metrů, splňující požadavky EU pro dočasné stavby s veškerým potřebným vyvázáním a kotvením. K zastřešení je možné připojit přípravny 6x4m, dále PA wings, čímž zvýšit možnou váhu zvukového systému.

Náš zkušený rigging team je samozřejmě připraven odbavit akce v halách se zavěšením. Disponujeme detailní znalostí, zkušeností a DWG výkresy většiny domácích hal s touto možností, ať se jedná o Fórum Karlín, O2 arenu nebo brněskou halu DRFG a mnoho dalších včetně Frýdecko-Místecké haly Polárka, kde se staráme o house rigging. Naši technici připraví rigging plot včetně detailních kót, zatížení jednotlivých bodů, statiky a postarají se o hladkou a především bezpečnou instalaci. 

Ve vnitřních prostorách bez zavěšování z našeho materiálu stavíme ground support různých velikostí a typů. Pro menší stavby (cca 12x12) používáme standardní kvadro profily a pro ty větší pevnější profily pevnostní Folding či HD trussing a nebo Super beam ve stříbrné i černé barvě. Veškeré komponenty jsou certifikované od renomovaných výrobců a plní bezpečnostní požadavky EU.  Ke zdvihání používáme motory CHAINMASTER či CM s 1-2 tunovou nosností a originálním ovládácím systémem.

 • title
 • title
 • title

osvětlení a video

Z nabídky našich profesionálních světel a speciálních efektů rádi připravíme originální scénu pro váš projekt. Vybavení je vhodné jak pro turné, festivaly, koncerty a eventy od malých klubů až po velké haly, tak pro dekorační nasvětlování prostorů či televizní záznamy a přenosy.

Převážně využíváme výrobky od české celosvětově uznávané značky ROBE, kterou doplňujeme o vybavení ARRI, SHOWTEC nebo STUDIO DUE a dalších osvědčených značek. Dbáme na kvalitu a revizní původ ostatních zařízení (rozvaděče, splittery, stmívače, elektrický rozvod, DMX propojení). Pro ovládání využíváme konzole CHAMSYS (MQ70, MQ100 a MQ 500 stadium s různými variantami wingů) a nebo puty AVOLITES (Pearl 2010).

V našem světelném parku je to nejmodernější vybavení, včetně nejvýkonnějších výbojkových světel ROBE BMFL (32) a BMFL WASHBEAM (12),  aktuálního favorita mezi led washy ROBE SPIIDER (64) a oblíbené ROBE POINTE (32) s výkonnějšími bratříčky ROBE MEGAPOINTE (24). Disponujeme také dálkový follow spot systémem ROBOSPOT

Dále vlastníme 150m2 SMD LED obrazovky s rozlišením 6mm. Obrazovku je možné skládat do různých tvarů a rozdělovat na více ploch. K led obrazovce poskytujeme kompletní REŽII, v případě potřeby KAMEROVÝ SYSTÉM jak standardní, tak robotický.

 

 • title
 • title
 • title

podia a nášlapné zábrany

Disponujeme 250 ks desek NiVtec Flexibel (standardní modul 2x1m, výběr dalších speciální dílů, certifikovaná nosnost 750 kg/m2) pro stavby pódií různých velikostí a výšek (20cm - 200 cm). Jako příslušenství automaticky dodáváme zavětrování, schody, zábradlí a zakrytí stran. Pro oddělení návštěvníků od pódia nabízíme 40m nášlapných zábran Mojo type.

 • title
 • title
 • title