Technika

ozvučení a sound design

Od našich začátků partnersky spolupracujeme s kanadskou značkou profesionálních reproboxů Adamson systems engineering, patřící ke světové špičce mezi výrobci touringových systémů. 

Disponujeme 15-palcovým line array systémem s technologií CoLinear module a moderním Autolock Riggingem ADAMSON ENERGIA E15 (48).  Ten by se v kombinaci s  s nejúčinnějšími subwoofery ve své třídě na trhu E219 dal považovat jako nejvýkonnější line-array systém na českém, možná i evropském trhu. Tímto systémem byl ozvučený i stadionový koncert Kryštof 2017 pro 40.000 lidí.

Samozřejmě mimo tento velkokapacitní systém používáme jeho menší 12-palcovou verzi ADAMSON ENERGIA E12 (24) a kompaktní systém S10 (48) . Vše odbavují zesilovače LABGRUPPEN PLM s integrovaným processingem LAKE, ovládaným a odbaveným také pomocí protokolu DANTE.

Díky širokému portfoliu jsme schopni z vlastních zdrojů ozvučit největší domácí haly včetně 02 arény a open air festivaly v té nejvyšší kvalitě s dokonalým pokrytím. Každé realizaci věnujeme vlastní přípravu a vytváříme detailní sound design prostřednictvím certifikovaného softwaru Blueprint. O finální kalibraci a nastavení systému se starají certifikovaní zvukaři s měřícími produkty SMAART

A protože dokolaný systém s dokonalým procesingem a zesilovači by nebyl dokonalý bez špičkového FOH pultu, pořídili jsme si dle našeho názoru nejlepší dostupné FOH pulty DIGICO QUANTUM 338  (waves card & waves extreme server & super rack license) a Yamaha PM7 rivage. Jako další FOH i MON pulty využíváme dalšé digitální konzole Yamaha (CL5 M7CL48-ES, M7CL), digitální pulty legendárního výrobce Midas (PRO3, PRO6). Mimo těchto základních prvků disponujeme standardním příslušenstvím jako mikrofony (DPA, Bayer Dynamic, Shure Axient, Audix, Sennheiser), monitory (32x Adamson M15, 8x Adamson M12, 12x PS100 in ear) a DJ vybavením Pioneer.

Systém ADAMSON využívají světoví interpreti jako Enrique Iglesias, David Guetta, One Direction, Ricky Martin, Beyonce, Imagine Dragons a najdete ho v portfoliu těch největších evropských společností - např. PRG. Na domácí scéně naše ozvučení dlouhodobě používají např. kapely Kryštof, Dymytry, festivaly Český Majáles, SázavaFest, Trnkobraní, České Hrady, Metronome a mnoho dalších projektů.

 • title
 • title
 • title

ground support, zastřešení

V roce 2014 jsme rozšířili naše GS vybavení o HEAVY-DUTY & SUPER-BEAM trussing, díky kterému nyní disponujeme jednou z největších a nejbezpečnějších střech v ČR. Základní rozměr zastřešení nabízí až 13m výšku nohou GS, zakrytou plochu 22m x 16m / 19m x 16m16m x 12m / 12 x 12m s mnohatunovou nosností a možnost rozšíření o PA a video wings až na 45m pohledovou šířku. Pro kotvení a vyvázání používáme pouze k tomu určené prvky (ocelová lana, řetězy). K zastřešení máme platný statický posudek a disponujeme samozřejmě kompletní podiovým systémem - NivTec flexibel.   

Pro menší venkovní akce vlastníme zastřešení s originálními konstrukcemi a spojovacími díly ALUR SOLUTIONS v rozměru 13m x 10m s výškou věží 8 metrů, splňující požadavky EU pro dočasné stavby s veškerým potřebným vyvázáním a kotvením. K zastřešení je možné připojit přípravny 6x4m, dále PA wings, čímž zvýšit možnou váhu zvukového systému.

Náš zkušený rigging team je samozřejmě připraven odbavit akce v halách se zavěšením. Disponujeme detailní znalostí, zkušeností a DWG výkresy většiny domácích hal s touto možností, ať se jedná o Fórum Karlín, O2 arenu nebo brněskou halu DRFG a mnoho dalších včetně Frýdecko-Místecké haly Polárka, kde se staráme o house rigging. Naši technici připraví rigging plot včetně detailních kót, zatížení jednotlivých bodů, statiky a postarají se o hladkou a především bezpečnou instalaci. 

Ve vnitřních prostorách bez zavěšování z našeho materiálu stavíme ground support různých velikostí a typů. Pro menší stavby (cca 12x12) používáme standardní kvadro profily a pro ty větší pevnější profily pevnostní Folding či HD trussing a nebo Super beam ve stříbrné i černé barvě. Veškeré komponenty jsou certifikované od renomovaných výrobců a plní bezpečnostní požadavky EU.  Ke zdvihání používáme motory CHAINMASTER či CM s 1-2 tunovou nosností a originálním ovládácím systémem.

 • title
 • title
 • title

osvětlení a video

Z nabídky našich profesionálních světel a speciálních efektů rádi připravíme originální scénu pro váš projekt. Vybavení je vhodné jak pro turné, festivaly, koncerty a eventy od malých klubů až po velké haly, tak pro dekorační nasvětlování prostorů či televizní záznamy a přenosy.

Převážně využíváme výrobky od české celosvětově uznávané značky ROBE, kterou doplňujeme o vybavení ARRI, SHOWTEC, SGM nebo STUDIO DUE a dalších osvědčených značek. Dbáme na kvalitu a revizní původ ostatních zařízení (rozvaděče, splittery, stmívače, elektrický rozvod, DMX propojení). Pro ovládání využíváme konzole CHAMSYS (MQ70, MQ100, MQ250 a MQ500 stadium s různými variantami wingů) a nebo puty GRAND MA2 (full size).

V našem světelném parku je to nejmodernější vybavení, včetně nejnovější techniliogie ROBE FORTE (24), nejvýkonnějších výbojkových světel ROBE BMFL (42) a BMFL WASHBEAM (12),  aktuálního favorita mezi led washy ROBE SPIIDER (64) a oblíbené ROBE POINTE (24) s výkonnějšími bratříčky ROBE MEGAPOINTE (36). Disponujeme také dálkový follow spot systémem ROBOSPOT. To vše doplňují efektová světla COLORSTOROBE (12) nebo TETRA2 (24) a speciality od jiných značek jako ASTERA TITANTUBE či KINESYS pohyblivá světla s výměnným designem.

Dále vlastníme 300m2 SMD LED obrazovky s rozlišením 6mm a 150m2 semioutdoor LED 3.9. Obrazovku je možné skládat do různých tvarů a rozdělovat na více ploch. K led obrazovce poskytujeme kompletní REŽII, v případě potřeby KAMEROVÝ SYSTÉM jak standardní, tak robotický. Pro odbavení využíváme vlastní mediaservery ZL BRUTAL FORCE I a II.

 

 • title
 • title
 • title

podia a nášlapné zábrany

Disponujeme 250 ks desek NiVtec Flexibel (standardní modul 2x1m, výběr dalších speciální dílů, certifikovaná nosnost 750 kg/m2) pro stavby pódií různých velikostí a výšek (20cm - 200 cm). Jako příslušenství automaticky dodáváme zavětrování, schody, zábradlí a zakrytí stran. Pro oddělení návštěvníků od pódia nabízíme 40m nášlapných zábran Mojo type.

 • title
 • title
 • title