Technika

Ozvučení a sound design

Od našich začátků úzce spolupracujeme s kanadskou značkou profesionálních reproboxů, Adamson systems engineeringkterá patří ke světové špičce mezi výrobci touringových systémů.

Disponujeme 15-palcovým line array systémem s technologií CoLinear module a moderním Autolock Riggingem ADAMSON ENERGIA E15 (48).  Ten se v kombinaci s  nejúčinnějšími subwoofery ve své třídě na trhu E219 dá považovat jako nejvýkonnější line-array systém na českém, možná i evropském trhu. Tímto systémem byl ozvučený i stadionový koncert Kryštof 2017 pro 40.000 lidí či veškeré naše produkce v O2 areně. 

Mimo tento velkokapacitní systém používáme menší 12-palcovou verzi ADAMSON ENERGIA E12 (24) a kompaktní systém S10 (48) . Vše odbavují zesilovače LABGRUPPEN PLM s integrovaným processingem LAKE, ovládaným a odbaveným také pomocí protokolu DANTE.

Díky širokému portfoliu jsme schopni z vlastních zdrojů ozvučit největší domácí haly včetně 02 arény a open air festivaly v té nejvyšší kvalitě s dokonalým pokrytím. Každé realizaci věnujeme vlastní přípravu a vytváříme detailní sound design prostřednictvím certifikovaného softwaru Blueprint. O finální kalibraci a nastavení systému se starají certifikovaní zvukaři s měřícími produkty SMAART

Protože dokolaný systém s dokonalým procesingem a zesilovači by nebyl dokonalý bez špičkového FOH pultu, pořídili jsme nejlepší dostupné FOH pulty DIGICO QUANTUM 338  (waves card & waves extreme server & super rack license) a Yamaha PM7 rivage. Jako další FOH i MON pulty využíváme dalšé digitální konzole Yamaha (CL5, M7CL48-ES, M7CL, QL1), digitální pulty legendárního výrobce Midas (PRO6). Mimo těchto základních prvků disponujeme standardním příslušenstvím jako mikrofony (DPA, Shure Axient, Audix, Sennheiser), monitory (32x Adamson M15, 8x Adamson M12, 20x PSM1000 in ear) a DJ vybavením Pioneer.

Systém ADAMSON využívají světoví interpreti jako Enrique Iglesias, David Guetta, One Direction, Ricky Martin, Beyonce, Imagine Dragons a najdete ho v portfoliu těch největších evropských společností - např. PRG nebo Audiolite. Na domácí scéně naše ozvučení dlouhodobě používají např. kapely Kryštof, Dymytry, festivaly Český Majáles, SázavaFest, Trnkobraní, České Hrady, Metronome a mnoho dalších projektů. V našem servisu potkáte systém na evropském turné Manowar nebo na koncertech Enrique Iglesiase či DJ Boba

 • title
 • title
 • title

Ground support, zastřešení

Páteř našeho GS vybavení tvoří HEAVY-DUTY & SUPER-BEAM trussing, díky kterému nyní disponujeme jedním z největších a nejbezpečnějších systémů v ČR. Základní rozměr zastřešení nabízí až 13 m výšku nohou GS a zakrytou plochu od 10 m x 12 m až po 22 m x 16 m s mnohatunovou nosností. Navíc je možné systém rozšířit o PA a video wings až na 45 m pohledovou šířku.

Pro kotvení a vyvázání používáme pouze k tomu určené prvky, jako jsou ocelová lana a řetězy. Ke každé variantě zastřešení máme platný statický posudek a disponujeme kompletním pódiovým systémem NivTec flexibel. Velkým benefitem naší konstrukce je rychlost instalace a demontáže, která je oproti jiným systémům v ČR kratší o několik dnů, což vede k významným produkčním úsporám. 

Pro menší venkovní akce vlastníme zastřešení s originálními konstrukcemi a spojovacími díly ALUR SOLUTIONS o rozměru 13 m x 10 m a výškou věží 9 metrů. Toto zastřešení splňuje požadavky EU pro dočasné stavby a je vybaveno veškerým potřebným vyvázáním a kotvením. K zastřešení je možné připojit přípravny o rozměrech 6 x 4 m a PA wings, čímž se zvýší možná nosnost zvukového systému.

Náš zkušený rigging team je připraven odbavit akce v halách se zavěšením. Disponujeme detailními znalostmi, zkušenostmi a DWG výkresy většiny domácích hal s touto možností, ať už jde o Fórum Karlín, O2 arenu, Enteria arenu, brněnskou halu Rondo a další. Naši technici připraví rigging plot včetně detailních kót, zatížení jednotlivých bodů a statiky, a postarají se o hladkou a především bezpečnou instalaci.

Ve vnitřních prostorách bez možnosti zavěšení stavíme ground support různých velikostí a typů z našeho materiálu. Pro menší stavby (cca 12x12 m) používáme standardní kvadro profily, zatímco pro větší konstrukce využíváme pevnější profily pevnostní Folding či HD trussing nebo Super Beam ve stříbrné i černé barvě. Veškeré komponenty jsou certifikované od renomovaných výrobců a splňují bezpečnostní požadavky EU. Ke zdvihání používáme motory CHAINMASTER či CM s nosností 1-2 tun a originálním ovládacím systémem s bezpečností D8+.

 • title
 • title
 • title

Osvětlení a video

Z nabídky našich profesionálních světel a speciálních efektů rádi připravíme originální scénu pro váš projekt. Vybavení je vhodné jak pro turné, festivaly, koncerty a eventy od malých klubů až po velké haly, tak i pro dekorační osvětlení prostorů nebo televizní záznamy a přenosy.

Exkluzivně využíváme produkty české značky ROBE, která patří k největším výrobcům riderového vybavení na světě. Tuto značku doplňujeme o specifické vybavení ASTERA, ARRI, SGM a mnoho dalších. Dbáme na kvalitu a spolehlivost ostatních zařízení, jako jsou rozvaděče, splittery, stmívače, elektrický rozvod a DMX propojení. Pro ovládání využíváme konzole CHAMSYS (MQ70, MQ100, MQ250 a MQ500 stadium s různými variantami wingů) a nebo puty GRAND MA2 (full size).

Disponujeme 300 m² outdoor LED obrazovek s rozlišením 6 mm, 150 m² semioutdoor LED obrazovek s rozlišením 3,9 mm a nově také 600 m² LED FRAME s vysokým rozlišením a velkou svítivostí. Tyto obrazovky je možné skládat do různých tvarů a rozdělovat na více ploch. K LED obrazovkám poskytujeme kompletní režii a v případě potřeby i kamerový systém BlackMagic Ursa, jak standardní, tak robotický. Pro odbavení využíváme vlastní mediaservery ZL BRUTAL FORCE I a II.


V našem světelném parku je to nejmodernější vybavení, včetně nejnovější techniliogie ROBE iFORTE (24), nejvýkonnějších výbojkových světel ROBE BMFL (42) a BMFL WASHBEAM (12),  aktuálního favorita mezi led washy ROBE SPIIDER (64) a oblíbené ROBE POINTE (24) s výkonnějšími bratříčky ROBE MEGAPOINTE (36). Disponujeme také několika follow spot systémy ROBOSPOT. To vše doplňují efektová světla COLORSTOROBE (12) nebo TETRA2 (24) a speciality od jiných značek jako TITAN TUBE či KINESYS pohyblivá světla s výměnným designem.

 

 • title
 • title
 • title

Podia a nášlapné zábrany

Disponujeme 600 ks desek NiVtec Flexibel (standardní modul 2x1m, výběr dalších speciální dílů, certifikovaná nosnost 750 kg/m2) pro stavby pódií různých velikostí a výšek (20cm - 200 cm). Jako příslušenství automaticky dodáváme zavětrování, schody, zábradlí a zakrytí stran. Pro oddělení návštěvníků od pódia nabízíme 200m nášlapných zábran Mojo type.

 • title
 • title
 • title

Katalog eventů v O2 areně

Společnost ZL Production s.r.o. v rámci dotačního projektu Kreativní vouchery spojila síly s firmou Skalin & Layout, s.r.o. a vytvořili Katalog eventů v O2 areně. Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Evropské unie - Next Generation EU a prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury.

Kreativní stage design v O2 aréně jako klíčový prvek pro vystoupení živé hudební skupiny. Vizuální podpora, která zvýrazní jedinečnost, hudební výkony a posílí identitu klienta.

 • title
 • title
 • title